Ktoré sú obľúbené destinácie pre zahraničných kupujúcich?

1.12.2023

Albánsko sa v posledných rokoch stáva čoraz populárnejším medzi zahraničnými kupcami nehnuteľností.

Ktoré sú obľúbené destinácie pre zahraničných kupujúcich?

Táto malá, ale rozmanitá krajina s krásnym podnebím, bohatou históriou a cenovo dostupnými nehnuteľnosťami ponúka zaujímavú investičnú príležitosť. V tomto článku sa budeme venovať niektorým najobľúbenejším lokalitám v Albánsku pre zahraničných kupujúcich, ktorí chcú investovať na tomto rýchlo sa rozvíjajúcom trhu.

Albanská pobrežná riviéra:

Najznámejšie miesta v Albánsku oplývajú pobrežnou riviérou, ktorá sa tiahne pozdĺž Iónskeho mora a je známa svojimi nedotknutými plážami, krištáľovo čistou vodou a pôvabnými pobrežnými mestami. Miesta ako Ksamil, Himara a Dhermi sa stali obľúbenými destináciami pre zahraničných kupcov nehnuteľností. Či už hľadáte vilu na pláži alebo útulný apartmán s výhľadom na more, Albánska riviéra ponúka rôzne možnosti nehnuteľností.

Mesto Durrës

Mesto Durrës sa nachádza 34 km od albánskeho hlavného mesta Tirana a jeho história siaha až do roku 627 pred Kristom. Už teraz sa tu nachádza najväčší albánsky prístav a vo výstavbe je nový prístav pre superjachty. Tento projekt spojí fascinujúcu históriu mesta Durrës s luxusným sektorom a vytvorí ikonickú pobrežnú destináciu pre jachtárov.

Historické mestá: Gjirokastër a Berat:

Gjirokastër a Berat sú očarujúce destinácie pre tých, ktorí dokážu oceniť históriu a architektúru. Vďaka zachovalým domom v osmanskom štýle, dláždeným uličkám a jedinečnej kombinácii histórie a moderny sú tieto mestá obľúbené u zahraničných záujemcov o nehnuteľnosti. Investícia do tradičného kamenného domu alebo zrekonštruovanej vily vám môže poskytnúť jedinečný a autentický zážitok.

Vlorë, brána na juh:

Vlorë je prosperujúce pobrežné mesto s veľkým potenciálom pre zahraničných investorov. Vďaka svojej strategickej polohe a blízkosti Riviéry a národných parkov sa stáva čoraz obľúbenejším cieľom kupujúcich nehnuteľností. Rozvíjajúca sa infraštruktúra a dostupnosť občianskej vybavenosti robia z mesta cennú investičnú príležitosť.

Najnovšie turistické destinácie:

Vďaka novovzniknutej popularite Albánska sa objavili nové turistické lokality a investori, ktorí hľadajú dobrú príležitosť, by mali sledovať oblasti, ako sú Saranda, Shengjin a Velipojë. Tieto destinácie ponúkajú cenovo dostupné nehnuteľnosti a potenciál značných výnosov, keďže cestovný ruch v nich rastie a bude rásť aj naďalej.