Prečo investovať do nehnuteľností v Gruzínsku

15.6.2023

Gruzínsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na južnom Kaukaze a obmývajú ju vody Čierneho mora.

Prečo investovať do nehnuteľností v Gruzínsku

Gruzínsko je krásna krajina, ktorá sa nachádza na južnom Kaukaze a je obmývaná vodami Čierneho mora. Gruzínsko hraničí s Arménskom, Azerbajdžanom, Tureckom a Ruskom. Je to zanedbaná krajina, ktorá má však veľký potenciál.

Krajina prešla pozoruhodným politickým a hospodárskym vývojom a za posledných 20 rokov dosiahla veľký pokrok. Vďaka rozumnému hospodárskemu riadeniu sa HDP na obyvateľa priblížil k úrovni Európskej únie Konvergencia s EÚ je dôležitou súčasťou vnútornej a zahraničnej politiky Gruzínska.

Gruzínsky trh s nehnuteľnosťami zaznamenal v posledných rokoch výrazný rozmach. Strategická poloha krajiny, bohaté kultúrne dedičstvo a politika priaznivá pre investície lákajú čoraz viac domácich a zahraničných kupujúcich. Gruzínsko ponúka rôzne možnosti v oblasti nehnuteľností, ktoré vyhovujú rôznym preferenciám a rozpočtom. Hospodárstvo krajiny poháňa stabilné politické prostredie, liberálna ekonomika a dobre rozvinutá dopravná infraštruktúra. Všetky tieto faktory robia z krajiny atraktívnu destináciu pre zahraničných investorov.

Obľúbené mesto Batumi, ktoré sa nachádza na pobreží Čierneho mora, tiež zaznamenalo výrazný rast na trhu s nehnuteľnosťami. Batumi sa stalo horúcim miestom pre rekreačné domy a dlhodobé prenájmy vďaka nádhernému výhľadu na more, rušnému nočnému životu a rozvíjajúcej sa infraštruktúre.

Krajina má teplé letá a pomerne mierne zimy. Pobrežné oblasti vrátane oblasti Čierneho mora majú subtropické podnebie s horúcimi letami a miernymi zimami, čo je ideálne na dovolenku pri mori. Je to ideálna destinácia pre milovníkov slnka a pláží. Čierne more ponúka osviežujúce kúpanie aj v lete, keď sa teplota vody pohybuje od 21 do 26 stupňov.

V samotnom roku 2022 navštívilo krajinu 5,5 milióna zahraničných cestovateľov, čo výrazne prispelo k rastu cestovného ruchu a prenájmu nehnuteľností. Pred pandémiou zaznamenalo Gruzínsko dynamický nárast počtu zahraničných návštevníkov. V roku 2010 krajinu navštívili len 2 milióny zahraničných návštevníkov, ale v roku 2019 dosiahol počet návštevníkov rekordnú úroveň 9,4 milióna.