Ako ovplyvní príjem z eura ceny nehnuteľností v Bulharsku?

3.5.2023

Ako ste už možno niekde čítali, Bulharsko chce prijať euro. Hoci to bude nejaký čas trvať, plánovaný dátum prijatia je rok 2025.

Ako ovplyvní príjem z eura ceny nehnuteľností v Bulharsku?

Euro má svoje výhody, ale čo znamená pre trh s nehnuteľnosťami v Bulharsku?

Mnohí zahraniční investori a banky napríklad z Nemecka, Francúzska alebo Škandinávie investujú len v eurozóne, pretože sa tým znižuje kurzové riziko. Jedným z dôvodov, prečo je Bulharsko také atraktívne pre investície, sú nízke ceny nehnuteľností a jedna z najlacnejších pracovných síl v EÚ. Prijatím eura Bulharsko priláka oveľa viac zahraničných investorov. Bulharské mzdy sa začnú vyplácať v eurách, priemerná mzda sa zvýši a kúpna sila sa zvýši.

Prvá investícia, ktorá bežnému občanovi napadne, je investícia do nehnuteľností. Ceny v Sofii sú už teraz takmer také vysoké ako v iných európskych mestách, takže turistické destinácie zostanú jedinými miestami, kde bude možné kúpiť nehnuteľnosť. Úrokové sadzby hypoték v Bulharsku sú na najnižšej úrovni v EÚ. Je tiež pravdepodobné, že Bulharsko priláka viac zahraničných turistov, pretože ľudia nemusia meniť peniaze. Možnosť zaplatiť za vysnívanú nehnuteľnosť na pláži v eurách tiež ovplyvní rozhodovanie potenciálneho kupujúceho.

Ak sa vám Bulharsko páči a uvažovali ste o možnosti investovať do nehnuteľnosti, či už na vlastné použitie alebo na prenájom, teraz je ten správny čas. Potom bude ťažšie nájsť vysnívanú nehnuteľnosť, pretože ceny sa budú zvyšovať a konkurencia sa bude zvyšovať.

 

Využite naše služby na kúpu bytu pred zavedením eura a získate nielen bezplatnú dovolenku a krásny život pri mori, ale využijete aj možnosť 50 % zhodnotenia v nasledujúcich rokoch. Investujeme podľa toho. Staňte sa súčasťou nášho príbehu. Sme vám plne k dispozícii na

WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ