Bulharský sen

9.11.2020

BULHARSKÝ SEN

 

Predstavte si, že žijete svoj sen. Žiť v krajine, ktorá má vlastné more, a navyše v zime môžete lyžovať na svahoch, ktoré sú porovnateľné s alpskými. Každé ráno sa prebúdzať svieži, plný energie, s pocitom čerstvého morského vzduchu. Raňajkovať s výhľadom na more, pracovať z terasy a cítiť pritom osviežujúci morský vánok alebo relaxovať pri prelete čajok. Prechádzať sa po pláži pri západe slnka a zaspávať za zvukov vĺn narážajúcich na breh... Jednoducho žiť každý deň, podnikať, relaxovať alebo starnúť pri mori a nestarať sa o to, ako finančne zabezpečiť svoju budúcnosť. Teraz je na mieste otázka - ako to urobiť?"

 

Máme pre vás odpoveď v podobe dvoch príkladov príbehov našich klientov:

 

Šťastný odchod do dôchodku

Toto je príbeh manželského páru, nazvime ich Honza a Lucie. Honza je 63-ročný muž, ktorý tento rok oslávil so svojou manželkou Luciou 34. výročie svadby. Majú dve úžasné dospelé deti, syna a dcéru. Manželia nás kontaktovali pred 3 rokmi a povedali nám svoje želania. Chceli žiť a zostarnúť vedľa seba pri mori, na pláži. A vtedy sa začala naša spoločná cesta za splnením sna o šťastnom živote pri mori.
Manželia už tretí rok žijú v Bulharsku, v apartmáne pri pláži, sú šťastní a slobodní, čo vieme, pretože sme v kontakte - niekoľkokrát do roka si voláme, posielame si priania k narodeninám a stanú sa aj súčasťou práve zakladaného MOJENEMOVITOSTUMORE Z.S. Ako sa to tomuto páru podarilo? Odpoveď je "jednoducho".

Predtým, ako sa spoločne presťahovali do Bulharska, vlastnili byt tu v Prahe. Tento byt stále vlastnia a majú z neho stabilný príjem z prenájmu, okrem toho dostávajú dôchodok, keďže celý život pracovali. Tento príjem im zabezpečuje dobrý a bezstarostný život.

 

Dajte si tieto čísla dohromady. Príjem z dôchodku je 12 000 Kč, nájomné za byt je 15 000 Kč, čo predstavuje celkový príjem 27 000 Kč mesačne. Priemerné mesačné náklady na bývanie v Bulharsku vychádzajú na 7 - 14 000,- Kč. Vďaka tomu nemusia riešiť žiadne finančné starosti a žijú svoj splnený sen. Nazveme ho bulharský sen.

 

 

Restart

Tento príbeh je o mladom mužovi, podnikateľovi, po rozvode a s deťmi v striedavej starostlivosti. Nazvime ho Mirek. Mirek nás pred časom kontaktoval úplne zničený po rozvode so svojou dlhoročnou partnerkou. Požiadal nás o pomoc, mal predstavu dovolenky, kde by si mohol oddýchnuť a na chvíľu od všetkého utiecť. Prenajal si cez nás apartmán v Bulharsku a odišiel tam na chvíľu, aby sa osviežil, nabral nový smer v živote a reštartoval sa. Bol preč niekoľko týždňov. Keď sa vrátil, bol z neho úplne iný človek. Okrem toho, že bol opálený, z Mirka vyžarovala veľká chuť do života, bol uvoľnený a okamžite sa vrhol do riešenia. Rozhodol sa, že si v Bulharsku kúpi vlastnú nehnuteľnosť. Chcel sa tam môcť vrátiť vždy, keď bude chcieť načerpať nové sily a utiecť od každodenného zhonu. Teraz tam chodí aspoň dvakrát do roka, berie so sebou aj svoje deti a vždy sa vracia šťastný.
A čo sa deje s jeho majetkom, keď tam nie je? Aj tak ho naplno využíva a prenajíma svoj byt iným ľuďom v podobnej alebo inej situácii. Umožňuje ostatným relaxovať a získava z toho ďalší príjem.

 

Uvažujme aj o tomto príbehu. Byt kúpil za 37 000 € (t. j. približne 980 000,- Sk*), údržba bytu stojí približne 14 000 € ročne a v sezóne môže prenajať až 50 €/noc (t. j. 1 321,- Sk*). Za poskytnutie napr. 14-dňovej dovolenky jednej rodine vo svojom apartmáne už zaplatil ročné náklady na údržbu nehnuteľnosti. A môže ho prenajímať viackrát.

Podľa jeho slov začal žiť svoj sen. Nazveme ho BULHARSKÝ SEN.

 

Máte aj vy podobné sny? Spojte sa s nami a našimi odborníkmi a poďme prediskutovať vaše želania a otázky. Spoločne nájdeme najlepší spôsob, ako zrealizovať aj váš sen. Aby ste si tento BULHARSKÝ SEN mohli splniť.

Všetky informácie umiestnené v tomto článku majú len informatívny charakter a nie sú ponukou na uzavretie zmluvy v zmysle § 1732 Občianskeho zákonníka.