Proces nákupu v Turecku

Ako prebieha výber a následná kúpa nehnuteľnosti, postup:

Napíšte nám alebo zavolajte a poraďte sa o svojom zameraní. Poradíme vám profesionálne a férovo. Prediskutujeme vaše požiadavky, technické parametre, ako je veľkosť, lokalita atď. a spoločne vyberieme vašu vysnívanú nehnuteľnosť.

Môžete si tiež pozrieť našu webovú stránku WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ a vybrať si nehnuteľnosť z našej ponuky.

Diskutujte o tom, ako si chcete nehnuteľnosť pozrieť. Máte možnosť vybrať si buď online obhliadku v reálnom čase, alebo osobnú obhliadku.

Ak si vyberiete osobnú prehliadku, postaráme sa o vaše ubytovanie v Alanyi a zorganizujeme dopravu na letisko a späť.

Zabezpečíme vám prehliadky na mieste, kde sa naši odborníci postarajú o to, aby ste mali dostatok času na výber a rozhodnutie.

Akonáhle si vyberiete konkrétnu nehnuteľnosť, pripravíme rezervačnú zmluvu a zaplatíte rezervačný poplatok, aby sme vám mohli vybranú nehnuteľnosť rezervovať. Rezervačný poplatok je súčasťou kúpnej ceny a predstavuje 2000 €. Je splatný na účet v českej banke. Potom sa platí záloha - po dohode s developerom a konzultácii s klientom o možnostiach financovania je zvykom pri podpise zmluvy zaplatiť 20 %. Potom nasleduje splátkový kalendár.

Potom sa vystavia potrebné dokumenty (kúpna zmluva, zmluva o právnych službách, zmluva o úschove).

Všetky sumy sa ukladajú na depozitný účet v Českej republike alebo v Turecku.

Pripravíme potrebné vyhlásenia, na ktorých je potrebné overiť podpisy u českého notára.

Nasleduje prepis u notára, zápis do katastra nehnuteľností a vydanie listu vlastníctva.

Pri kúpe na splátky sa prevod uskutočňuje rovnakým spôsobom, rozdiel je v tom, že hypotéka je zapísaná na meno vášho investora. Po zaplatení poslednej splátky sa vecné bremeno vymaže a vy sa stanete 100 % vlastníkom nehnuteľnosti.

Čo budem platiť navyše k vyššie uvedenému?

Pri kúpe nehnuteľnosti a vydaní listu vlastníctva Tapu sa vykoná znalecký posudok, na základe ktorého sa určia poplatky a výška poistného atď.

Ak si nehnuteľnosť nezarezervujete počas investičného pobytu v Turecku, budú vám účtované služby, ako je transfer z letiska a ubytovanie. Ak sa rozhodnete pre kúpu neskôr, zaplatené sumy vám vrátime.

Aké budú náklady na prevádzku nehnuteľnosti?

Záleží na projekte, type nehnuteľnosti a bohatosti sociálnej infraštruktúry.

Ak si vyberiete typ vilovej nehnuteľnosti, o poplatkoch za údržbu vás budeme informovať pri výbere preferovanej vily.

Voda a elektrina sa účtujú podľa spotreby, ak nehnuteľnosť nevyužívate a nemáte spotrebu za médiá, nebudete ich platiť.

Poistenie nehnuteľnosti vás vyjde približne na 120 €. Poistné závisí od typu, ktorý si vyberiete, najdrahšie je Allianz, môžete si uzatvoriť plné alebo len povinné poistenie, záleží od hodnoty nehnuteľnosti a vybavenia v nej... podľa toho dostanete ponuku, ak sa dohodnete, všetko sa zrealizuje.

Energie sú tu lacnejšie ako v Európe, opäť to závisí od toho, koľko členov má domácnosť, ako často zapínate klimatizáciu, aká veľká je nehnuteľnosť.

Platíte aj ročný poplatok za údržbu (povedali sme vám to pri výbere nehnuteľnosti). Ročný poplatok za údržbu zahŕňa služby spojené s prevádzkou komplexu, v ktorom sa nachádza vaša nehnuteľnosť, ako sú: údržba bazéna, stráženie, kosenie trávy a údržba zelene, oprava fasády budov, platba za elektrinu v spoločných priestoroch a výťah atď.

Ročná zákonná daň z nehnuteľnosti je 1 turecká líra za m2.

A čo ak kupujem nehnuteľnosť, ktorá nie je vybavená, alebo nehnuteľnosť, ktorú potrebujem opraviť?

O nábytok sa tiež postaráme. Navrhneme vám niekoľko možností, ktoré vám zašleme ako vizualizácie, a vy si potom vyberiete cenu a typ nábytku. Všetko vám profesionálne zmontujeme a zariadime.

V prípade potreby väčších alebo menších opráv vám odporučíme odborníka a skontrolujeme ním vykonanú prácu.

Ako sa postaráme o prevádzku vašej nehnuteľnosti po kúpe?

Postaráme sa o prevod vody a elektriny na vaše meno.

Zabezpečenie poistenia rekreačnej nehnuteľnosti je samozrejmosťou.

S našimi POISTNÝMI SLUŽBAMI sa postaráme o prevádzku a správu vašej nehnuteľnosti počas obdobia, keď ju nebudete využívať na vlastné účely.

privítanie, ubytovanie, upratovanie a pranie, postaráme sa aj o vašich príbuzných a klientov.

Ak chcete v Turecku zostať dlhšie, môžeme sa postarať aj o zriadenie dlhodobého pobytu

Ak si chcete prenajať auto, môžete tak urobiť priamo na letisku prostredníctvom aplikácie hoppygo.

Všetky služby sú spoplatnené, a to za bežné ceny v rámci Turecka v deň poskytnutia.

Kto mi môže pomôcť s prenájmom nehnuteľnosti?

Majitelia nehnuteľností, ktorí ich kúpili prostredníctvom našej RK, môžu svoju nehnuteľnosť prezentovať na našej webovej stránke ZDARMA.

Počul som, že Mojenemovitostumore.cz má pripravený portál pre klientov

Ano, je to tak. Vážime si každého klienta, dlhodobo komunikujeme a pomáhame s následnou správou nehnuteľností. Nie sme spoločnosť, ktorá vás naláka na kúpu a tým to končí. Ako dôkaz a niečo navyše pre našich klientov sme vytvorili PORTÁL PRE KLIENTOV dostupný na klienti.mojenemovitostumore.cz, kde máte možnosť spravovať svoju nehnuteľnosť - klientsky portál je vám k dispozícii zadarmo.

Srdečne vás pozdravujeme

Cvetomír Zlatkovský