Proces nákupu na Cypre

Ako prví sme vám priniesli možnosť kúpiť si nehnuteľnosť v zahraničí! Sme česká s.r.o. a ručíme za výsledok transakcie a každú minútu, ktorú miniete. Aj keď predávame vo viacerých krajinách, svoju prácu vždy robíme na 100 %. Manažér predaja sa osobne stará o predajný proces v každej krajine.

Na Cypre spolupracujeme s najväčšími developermi na ostrove, a to v severnej časti ostrova aj v južnej, európskej časti.


Obchodní partneri postavili desiatky projektov a štátnych zákaziek, pôsobia na trhu už viac ako 35 rokov, zamestnávajú viac ako 1000 ľudí, podieľajú sa na výsadbe lesov ( každý klient má svoj strom ) , pomáhajú zvieratám na ostrove a vo svojich projektoch používajú solárnu energiu a najlepšie stavebné materiály.


Väčšina našich projektov sa nachádza v najrýchlejšie sa rozvíjajúcej oblasti ostrova : Iskele , je to oblasť, ktorá bola vybraná ako najlepšia investícia pri mori na rok 2021 a na celom svete ! Po nehnuteľnostiach je dopyt z celého sveta a projekty sa rýchlo predávajú. Ponúkame aj nehnuteľnosti v Kyrénii a Esentepe , kde sú úchvatné výhľady na more a krásne hory. Ponúkame aj nehnuteľnosti v Pafose , v súčasnosti je to najlepšie rozvíjajúce sa mesto na investovanie na juhu ostrova, je tu niekoľko svetoznámych golfových ihrísk a letisko je vzdialené len 25 minút od našich projektov.


V manažérskom tíme v Pafose máme zástupcu z Českej republiky , takže o vás bude stopercentne postarané.
Sme výhradným zástupcom developera , to znamená, že my a naši klienti nakupujeme priamo od predávajúceho. To znamená, že nám neplatíte žiadnu províziu, ako je to v Českej republike a na Slovensku.


Už 10 rokov sme vaším zástupcom pri mori v rôznych krajinách sveta. Sami vlastníme nehnuteľnosti na Cypre a dokonale poznáme miestny trh. Všetky predpredajné a popredajné služby vykonávame prostredníctvom nášho partnera.


Ako prví sme vám priniesli možnosť kúpiť nehnuteľnosť v zahraničí! Sme rýdzo česká spoločnosť a ručíme za výsledok transakcie a každú vašu vynaloženú korunu.
Ako prebieha výber a následná kúpa nehnuteľnosti, postup:


- Napíšte nám alebo zavolajte a dohodneme sa, aký je váš zámer. Poskytneme vám profesionálne a férové poradenstvo. Prediskutujeme vaše požiadavky, technické parametre, ako je veľkosť, lokalita atď. a spoločne vyberieme vašu vysnívanú nehnuteľnosť.


- Môžete si pozrieť aj našu webovú stránku WWW.MOJENEMOVITOSTUMORE.CZ a vybrať si nehnuteľnosť z našej ponuky.


- Vy sa rozhodnete, ako si chcete nehnuteľnosť pozrieť, väčšina klientov si vyberie obhliadku na mieste , avšak pre mnohých zaneprázdnených klientov vieme všetko bezproblémovo vybaviť na diaľku, od samotného výberu jednotky, splátkového kalendára až po výber nábytku a spotrebičov a prenájom vašej nehnuteľnosti , nemusíte nikam chodiť a nič vybavovať, naši cyperskí špecialisti to radi vybavia za vás. Vysvetlíme vám podmienky a výhody návštevy nehnuteľnosti a projektov na mieste.
Čo budem platiť nad rámec vyššie uvedeného?


- Závisí to od samotného projektu, niekde zahrnieme nábytok a spotrebiče zadarmo , niekde nie.


- DPH je na severe 5 %


- Momentálne je to nová vyššia sadzba pri zápise do katastra nehnuteľností a prevode podielu pozemku na vaše meno, keď to bude aktuálne , dáme to do postupov. V minulosti to boli 3 % , teraz to bude určite vyššie percento.


- Ak investujete na účely prenájmu a ďalšieho predaja počas výstavby, poradíme vám, ako najlepšie investovať.


- Na juhu je DPH na prvú nehnuteľnosť 5 % až 19 % - v závislosti od spôsobu využitia ( trvalé bydlisko alebo prenájom ) , právne služby asi 1500 eur a zápis do katastra nehnuteľností a prevod podielu na pozemku ďalších 3000 eur


- Každý developer má vlastné právne oddelenie, preto sa právne služby môžu líšiť

.

 

Aké budú náklady na prevádzku nehnuteľnosti?


- Počas roka, keď sa nehnuteľnosť prenajíma, budete platiť len za médiá a vodu podľa spotreby ( len počas pobytu, keď ste na mieste vo svojej nehnuteľnosti na pláži ) a za režijné náklady neplatíte nič ( poradíme vám )


- Poistenie nehnuteľnosti vás bude stáť približne 120 eur ročne, ktoré vám správcovská spoločnosť automaticky odpočíta z príjmov z prenájmu


- Budete platiť aj ročný poplatok za údržbu , jeho výšku vám vždy oznámime vopred. Ročný poplatok za údržbu zahŕňa služby spojené s prevádzkou projektu, v ktorom sa vaša nehnuteľnosť nachádza, ako napríklad: údržba bazéna, stráženie 24x7 , kosenie trávy, údržba zelene, využívanie fitnescentra, wellness zóny, bazéna, oprava fasády budov, elektrina v spoločných priestoroch, výťah a ďalšie


- Ročná daň z nehnuteľnosti na Severnom Cypre je približne 3 Kč za m2!


- Aj voda , elektrina a plyn sú relatívne lacnejšie , je to tiež ostrov študentov , je tu viac ako 25 univerzít a študentov z celého sveta, platí tu britské právo , je to bývalá britská kolónia , samotný proces kúpy nehnuteľnosti je oveľa jednoduchší ako u nás.
Ako sa postaráme o chod vašej nehnuteľnosti po jej kúpe?


- Postaráme sa o vodu a elektrinu na vaše meno.


- Samozrejmosťou je vybavenie poistenia rekreačnej nehnuteľnosti.


- O prenájom a prevádzku vašej nehnuteľnosti sa postaráme spolu s developerom, sezóna je tu dlhá a prenájom je celoročný. Počul som, že Mojenemovitostumore.cz má pripravený portál pre klientov


- Áno, je to tak. Vážime si každého klienta, dlhodobo komunikujeme a pomáhame s následnou správou nehnuteľnosti. Nie sme spoločnosť, ktorá vás naláka na kúpu a tým to končí.

Ako dôkaz a niečo navyše sme pre našich klientov vytvorili KLIENTSKÝ PORTÁL dostupný na klienti.mojenemovitostumore.cz, kde môžete spravovať svoju nehnuteľnosť - klientsky portál je vám k dispozícii zadarmo.