Sprievodca životom na pobreží Costa Blanca

6.7.2024

Oblasť Costa Blanca je rozsiahlejšia, než by ste možno očakávali. S viac ako 200 km pobrežia, čo zodpovedá vzdialenosti medzi Prahou a Brnom, si môžete vybrať z mnohých oblastí!

Sprievodca životom na pobreží Costa Blanca

Sprievodca životom na pobreží Costa Blanca
Oblasť Costa Blanca je rozsiahlejšia, než by ste možno očakávali. S viac ako 200 km pobrežia, čo zodpovedá vzdialenosti medzi Prahou a Brnom, si môžete vybrať z mnohých oblastí!

Kostovisko Costa Blanca, známe tiež ako "biele pobrežie", je plné živých miest a pobrežných oblastí, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb, od reštaurácií a špičkových golfových ihrísk až po nádherné pláže. Táto destinácia je obľúbená medzi stredoeurópskymi kupujúcimi a dovolenkármi už od začiatku vzťahov so Španielskom v 50. rokoch 20. storočia. Keďže tu žije približne 1,9 milióna obyvateľov, z ktorých 30 % tvoria cudzinci, nie je prekvapením, že čoraz viac ľudí sa rozhoduje pre známe a vyhľadávané oblasti, ako sú Denia, Calpe, Guardamar del Segura a dnes sa pozrieme na život v Torrevieji!

Predstavujeme: Torrevieja, mesto na pobreží
Ak o Torrevieji veľa neviete, o veľa ste prišli! Mesto sa nachádza v juhovýchodnej provincii Alicante v Španielsku a je tradične známe ťažbou soli vďaka dvom veľkým soľným jazerám na jeho území.

Celoročné letovisko má v priemere 320 slnečných dní v roku, čo z neho robí ideálnu dovolenkovú destináciu so zaručeným slnečným svitom a modrou oblohou! Obyvatelia si môžu užívať stredomorský životný štýl v jednom z najzdravších klimatických pásiem v Európe, ktoré uznala aj Svetová zdravotnícka organizácia. Suchá mikroklíma poskytuje výrazné výhody pre pacientov trpiacich reumou, artritídou, astmou a srdcovými problémami.

Ďalšie úžasné miesta na pobreží Costa Blanca
Denia

Denia je známa svojím prístavom a historickým hradom, ktorý je dominantou mesta. Ponúka úžasné pláže a skvelú gastronómiu. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú kombináciu plážového života a histórie.

Calpe

Calpe je domovom ikonickej skaly Peñón de Ifach, ktorá ponúka nádherný výhľad na celé pobrežie. Mesto je známe svojimi čistými plážami a príjemnou atmosférou. Ideálne pre tých, ktorí chcú pokojnejšie prostredie s blízkosťou prírody.

Guardamar del Segura

Guardamar del Segura sa môže pochváliť dlhými piesočnatými plážami a nádhernými dunami. Toto mestečko je ideálne pre rodiny a tých, ktorí hľadajú oddychovú dovolenku s mnohými možnosťami outdoorových aktivít.

Alicante

Alicante je hlavným mestom provincie a ponúka bohatú históriu, vynikajúce nákupy a rušný nočný život. Hrad Santa Bárbara, ktorý sa týči nad mestom, ponúka úchvatný výhľad a je jednou z hlavných turistických atrakcií.

Historické zaujímavosti
Torrevieja a jej okolie majú bohatú históriu, ktorá siaha až do čias Rímskej ríše. V blízkosti mesta sa nachádzajú archeologické náleziská, ktoré odhaľujú rímske ruiny vrátane antických víl a termálnych kúpeľov. Tieto historické pamiatky poskytujú fascinujúci pohľad do minulosti a dodávajú oblasti ďalšiu vrstvu šarmu.

Múzeum mora a soli (Museo del Mar y de la Sal) skúma históriu soľných jazier prostredníctvom exponátov a modelov lodí. Malebné múzeum ponúka bezplatný vstup, ale odporúča sa, aby ste mali v skupine niekoho, kto hovorí po španielsky.

Ak chcete zažiť niečo trochu iné, navštívte kultúrnu spoločnosť Casino v meste Torrevieja, ktorá sa nachádza v centre mesta. Táto veľkolepá budova je skvelým miestom na posedenie pri drinku. Parque de las Naciones ponúka pokojnú oázu mimo centra mesta.

Hotspoty v Torrevieji
Je ťažké vyzdvihnúť všetky výhody života v Torrevieji, ale pokúsime sa vybrať niekoľko najlepších!

Potraviny

Kombinácia výbornej kuchyne, priateľských reštaurácií pozdĺž promenády, pravidelných pouličných trhov a mnohých nezávislých barov robí z mesta veľmi spoločenské miesto. Vďaka rozmanitej ponuke španielskych jedál môžete každý deň vyskúšať niečo nové, vrátane čerstvých morských plodov, stredomorských jedál a tradičných tapas!

Výbava a aktivity

Ak si chcete oddýchnuť, prečo nepreskúmať množstvo krásnych pláží, napríklad Playa de la Zenia? Biele pláže sú obklopené kaviarňami, takže si môžete dať osviežujúci nápoj, prejsť sa po promenáde a užívať si slnko. Pre odvážnejších sú tu k dispozícii rôzne vodné športy! Od vodného lyžovania až po parasailing a flyboarding - je tu množstvo aktivít, ktoré zabavia vás aj vaše (vnúčatá)deti!

Prečo si kúpiť nehnuteľnosť na pobreží Costa Blanca
Klíma a počasie

Kostrov Costa Blanca ponúka úžasné podnebie s priemerným počtom 320 slnečných dní v roku. Zimy sú mierne, čo zaručuje príjemné prostredie po celý rok. Toto podnebie je ideálne pre tých, ktorí chcú uniknúť pred chladnými zimami v strednej Európe.

Výhody investovania

Investovanie do nehnuteľností na pobreží Costa Blanca je výhodné pre tých, ktorí chcú zhodnotiť svoje peniaze, ako aj pre tých, ktorí hľadajú miesto na dôchodok. Vďaka vysokému počtu turistov, ktorí túto oblasť navštevujú, je prenájom nehnuteľností veľmi atraktívny. Okrem toho je pokojný a zdravý životný štýl v tejto oblasti ideálny pre dôchodcov, ktorí hľadajú stabilné a príjemné miesto na oddych.

Naše služby
V spoločnosti My Property by the Sea sa postaráme o všetko, čo potrebujete na kúpu nehnuteľnosti na diaľku. Od samotnej kúpy až po vybavenie licencie na prenájom a samotný prenájom sme tu na to, aby sme vám celý proces uľahčili. Naše skúsenosti a odborné znalosti vám zabezpečia, že váš investičný projekt bude úspešný a bez stresu.

Chcete sa dozvedieť viac?
Kontaktujte našich odborníkov zo spoločnosti My Property by the Sea a prezrite si dostupné nehnuteľnosti alebo zistite, čo ďalšie je na trhu! Zavolajte na číslo 01202 971614 alebo pošlite e-mail na adresu info@mojenemovitostumore.cz a obráťte sa na náš priateľský tím.

Ak plánujete kúpu a bývanie na pobreží Costa Blanca, kontaktujte nás a dozviete sa viac o našich službách a o tom, ako vám môžeme pomôcť nájsť dokonalý domov na pobreží!