Stavebný pozemok, 5 km od mora, Vaklino

Šabľa, Bulharsko – ID 5980
33,000 €
Plocha 2300 m2
More 5 000 m
Ponúkame na predaj stavebný pozemok vo veľmi tichej lokalite v obci Vaklino. Pozemok má 2300 m2 a bol dlho neudržiavaný, sú na ňom stromy a hospodárske budovy. Na pozemku je zavedená elektrina, má vlastnú studňu, čo nie je v Bulhrásku veľmi bežné, odpad je možné riešiť septikom. Pozemok sa nachádza asi 5 km od mora a má veľký potenciál pre všetkých pestovateľov ovocia a zeleniny alebo chovateľov hospodárskych zvierat.

Vaklino je malá dedinka - asi 150 obyvateľov, ktorá sa nachádza v blízkosti hraníc s Rumunskom.
V obci sa nachádzajú 3 obchody s potravinami a pošta. Vaklino sa nachádza na hlavnej ceste medzi Varnou a Rumunskom, cesta je vo veľmi dobrom stave. V obci žije veľa cudzincov, najmä Rusov, Rumunov, Poliakov, ale aj Čechov.
Šabľa

Šabla má približne 4200 obyvateľov.

V meste je všetka občianska vybavenosť - škola, škôlka, obchody, reštaurácie.
Mesto má jedny z najkrajších divokých piesočnatých pláží, ktoré sa tiahnu od Šable až po rumunské hranice. Je známe aj vďaka prvému objavenému ropnému poľu v Bulharsku.
Mys Šabla je najvýchodnejší geografický bod Bulharska. Nachádza sa tu aj najstarší maják na Balkáne.
Pre milovníkov podmorskej turistiky je zaujímavé, že v mori okolo Šably sa nachádza mnoho potopených vojenských plavidiel vrátane ponoriek z druhej svetovej vojny.
V regióne Šabla sa nachádzajú aj dve chránené oblasti:
Jazero Šabla, ktoré sa nachádza hneď pri pobreží, je nádherným miestom pre turistov a milovníkov rybolovu.
Šabla Tuzla sa nachádza neďaleko jazera. Je to lagúnové jazero, ktorého dno je bohaté na sírovodíkové bahno používané na bahennú terapiu.
V blízkosti sa nachádzajú skutočné perly severného pobrežia, ako sú mys Kaliakra, Tyulenovo, Balčik, Rusalka, Bolata, Topola a mnohé ďalšie. V Šable a okolí žije veľa cudzincov vrátane mnohých Čechov.
Plocha
2300 m2
Obchod
5 km
Lekár
12 km
Kaviareň
12 km
Reštaurácia
3 km
Bar
5 km
Škola/škôlka
5 km

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00