Rodinný dom s výhľadom na more, kultúrna pamiatka, Starý Nesebar

Nesebar, Bulharsko – ID 5713
700,000 €
Plocha 190 m2
Dispozícia atypický
More 20 m
Stav K nastěhovanie

Vzácny nález! Ponúkame trojpodlažný rodinný dom s panoramatickým výhľadom na more v Starom Nesebari. Dom je po kompletnej rekonštrukcii, s nábytkom a zariadením vám radi pomôžeme.

Celková plocha: 190 m2.

Záhrada: 50 m2.

Tri podlažia: 1. poschodie, 2. poschodie, 3. poschodie, 4. poschodie.

Výhľad: panoramatický výhľad na more

Orientácia: juh

Vzdialenosť od pláže: 20 metrov

Nábytok: nie

Rok výstavby: 1940 (dom je kultúrnou pamiatkou)

Schválenie: áno ( zákon 16)

Poplatok za údržbu: bez poplatku za údržbu

Dispozícia: 1. poschodie - priestranná a svetlá izba, ďalšia miestnosť určená na kotolňu s tepelným čerpadlom, veranda so vstupom na dvor, chodba a schodisko, 2. poschodie - priestranná obývacia izba s kuchynským kútom, WC, chodba, schodisko a balkón s výhľadom na more , 3. poschodie - dve spálne, kúpeľňa s WC, balkón s panoramatickým výhľadom na more.

V našej spoločnosti MOJE VLASTNÍCTVO PRI MORI vám ponúkame bezkonkurenčnú ponuku kvalitných a overených nehnuteľností. Pomôžeme vám investovať do správnej nehnuteľnosti podľa vašich požiadaviek, aby vaše peniaze nestratili na hodnote. Sme bulharská spoločnosť a v Bulharsku pôsobíme celoročne. Naša spoločnosť vám môže poskytnúť služby v oblasti kúpy, prenájmu a celkovej správy a popredajných služieb nehnuteľností na bulharskom pobreží v lokalitách Sveti Vlas, Slnečné pobrežie, Nesebar, Ravda, Aheloy, Pomorie a ďalších.

Mesto Nesebar je jedným z najnavštevovanejších bulharských letovísk na pobreží Čierneho mora. Leží 38 km od Burgasu a 100 km južne od Varny na rovnomennom skalnatom polostrove, ktorý voľne nadväzuje na piesočnaté Slnečné pobrežie na juhu.

Mesto bolo v roku 1056 vyhlásené za architektonickú a archeologickú rezerváciu. Od roku 1983 je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Toto malebné miesto je charakteristické svojou zástavbou v čiernomorskom štýle dvojpodlažných drevených domov, ktoré sa tlačia v kľukatých uličkách. Atmosféru dotvárajú početné kostoly, najmä z byzantského obdobia (kostol svätého Jána Krstiteľa z 11. storočia, kostol svätého Štefana z 10. storočia s krásnymi nástennými maľbami z obdobia bulharského národného obrodenia a kostol Pantokrator). Najstarším zachovaným kostolom je bazilika, ktorá pochádza pravdepodobne z 5. storočia. V centre mesta stojí Starý biskupský palác, ktorý je nepochybne jednou z najpôsobivejších pamiatok mesta. Na okraji starého mesta stojí unikátny drevený veterný mlyn. Za návštevu stojí aj Archeologické múzeum s rozsiahlou zbierkou ikon a starobylej keramiky a kláštor svätého Juraja. V blízkosti prístavu sa nachádzajú zachovalé hradby a v meste sa nachádza dlažba z obdobia stredoveku, ako aj starovekého Grécka a Ríma. Dláždené, udržiavané ulice, starobylé kostoly a zrubové domy z 19. storočia dodávajú tomuto mestu nevídané čaro. Môžete sa tu túlať celé hodiny, obdivovať ponuku remeselných výrobkov a spoznávať jeho bohatú minulosť. Milovníci histórie a architektúry sa tu nebudú nudiť. Nájdete tu aj malé obchodíky, trh, taverny a prístav. Nachádza sa tu niekoľko pláží. V južnej časti mesta sa nachádza najzaujímavejšia pláž, Južná pláž. Zaujímavá je najmä jej dĺžka, a ak sa pozriete pozorne, zistíte, že ide o súvislú pláž, ktorá sa tiahne až od Slnečného pobrežia. Pláž je piesočnatá, s pozvoľným vstupom do mora a ponúka širokú škálu športových aktivít (futbal, volejbal, vodné lyžovanie atď.). Pozdĺž piesočnatej pláže na pevnine, 2 km od starého centra, sa nachádza nová štvrť. Blízkosť Slnečného pobrežia ponúka možnosť využiť celú škálu športových a zábavných a iných služieb aj v tomto letovisku. Rozmanitosť a spojenie histórie s modernými službami a nočné posedenie v reštaurácii na útese nad morom v starom Nesebari sú dôvodmi, prečo navštíviť a stráviť dovolenku na tomto čarovnom mieste.

Toto úžasné miesto je ideálne pre romantikov, milovníkov nočného života, histórie, kultúry a dobrého jedla. Nesebar by si nemal nechať ujsť nikto, kto chce spoznať Bulharsko a jeho zvyky.

Počet podlaží
3
Dispozícia
atypický
Výhľad na more
Áno
Plocha
190 m2
Pozemok
120 m2
Úžitková plocha
190 m2
Terasa
Áno
Lodžia
Áno
Balkón
Áno
Zastavaná plocha
190 m2
Obchod
80 m
Lekár
40 m
Kaviareň
40 m
Reštaurácia
40 m
Bar
180 m
Škola/škôlka
240 m

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00