Novopostavený apartmán 3+kk v krásnom letovisku Nea Skioni

Nea Skioni, Grécko – ID 9974
230,000 €
Plocha 76 m2
Dispozícia 3+kk
Podlažie 1/2
More 400 m
Stav K nastěhovanie
Obdobie Celoročne

"Moja nehnuteľnosť pri mori" s potešením oznamuje, že sa rozbieha nový projekt, ktorý prináša na trh malé dvojpodlažné domy na predaj na Chalkidiki. Pozemok sa nachádza v idylickom prostredí obklopený olivovými hájmi a lesmi s výhľadom len 400 metrov od jednej z najlepších pláží na polostrove Kassandra.

O správu nehnuteľnosti sa postaráme od A po Z. Môžete sa na nás spoľahnúť v každom ohľade.

Náš vzťah sa kúpou nekončí, ale iba začína.

Projekt ponúka vysokokvalitné domy v komplexnom, energeticky úspornom pozemku s rozlohou 76 m2 na 2 podlažiach. Pôdorys je ideálny s 2 spálňami. 2 kúpeľňami, kuchyňou a obývacou izbou. Každý dom bude mať množstvo doplnkov a plne vybavenú kuchyňu s elektrickou energiou. Jeho súčasťou bude aj vonkajšie parkovisko.

Moderný dizajn pôsobí pozoruhodne, ale tradičná grécka architektúra s tradičnými prvkami a skvelou izoláciou bude prirodzene ladiť s krásnym okolím. Pláž je vzdialená 400 metrov od mezonetu.

Nea Skioni je malý, ale rušný rybársky prístav v termálnom zálive. Je známe svojou obľúbenou plážou a reštauráciami ponúkajúcimi čerstvo pripravené morské plody. Miestni obyvatelia popíjajú silnú kávu a ouzo pred uvoľnenými kaviarňami. V obchodoch so suvenírmi sa predáva miestny med a olivový olej. Cesty cez pobrežné borovicové lesy vedú k ruinám starobylého mesta Skione a ku kostolu Panagia Faneromeni zo 16. storočia s freskami.

Pre túto dedinu je charakteristický historický rybársky prístav a krásna pobrežná promenáda. Rôzne reštaurácie ponúkajú morské plody priamo z ranných úlovkov rybárov v neďalekom prístave. Počas leta sa na dláždenej promenáde a v malých hudobných kaviarňach koná množstvo podujatí. Aj mimo hlavnej sezóny sa oplatí v tejto malej rybárskej dedinke pobudnúť. Počas celého roka poskytuje Nea Skioni návštevníkom nádherný výhľad na hory, more a prístav s dobrou príležitosťou vidieť delfíny, ktoré sa často vyskytujú v blízkosti tohto pobrežia. Pláž Nea Skioni bola ocenená "Modrou vlajkou", čo je sľubný ukazovateľ čistého piesku a priezračnej vody.

Jednou z historických pamiatok v Nea Skioni je kostol "Panagia Faneromeni" postavený v 16. storočí. V tejto obielenej budove môžu návštevníci okrem nádherných fresiek zo 16. storočia obdivovať aj mramorovú postavu Panny Márie. Podľa tradície táto postava pochádza z Tesálie. Na pláži ju našli a vyzdvihli miestni dedinčania. Odvtedy túto sochu umiestnenú v tomto kostole obdivujú.

Tradíciou miestneho pôvodu je každoročný sardinkový festival, ktorý sa koná v auguste. Okrem čerstvých rýb, miestneho vína má návštevník možnosť dostať sa do kontaktu s množstvom folklórnych a hudobných podujatí na pláži. Festival trvá 3 dni a ponúka množstvo zábavy pre miestnych obyvateľov aj návštevníkov.

Nea Skioni bolo znovu založené v roku 1918 v blízkosti miesta starobylého Skioni obyvateľmi, ktorí opustili svoju horskú dedinu "Tsaprani, aby sa usadili v blízkosti pobrežia. Tsaprani bolo nakoniec koncom 30. rokov 20. storočia úplne opustené. V čase, keď sa v oblasti Nea Skioni nachádzala, charakteristickú krajinu určovalo len niekoľko rybárskych chatrčí. Názov dediny bol inšpirovaný starovekým mestom Skioni, najstaršou známou kolóniou na Chalkidikách, ktorá sa nachádzala v tesnej blízkosti.

Väčšina chodníkov a ulíc v Nea Skioni bola vybudovaná v polovici 20. storočia.

Podlažie
1
Počet podlaží
2
Dispozícia
3+kk
Plocha
76 m2
Úžitková plocha
76 m2
Terasa
Áno
Parkovanie
Áno
Obchod
200 m
Lekár
7 km
Kaviareň
210 m
Reštaurácia
70 m
Bar
200 m
Škola/škôlka
190 m

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00