Dva domy na rekonštrukciu, v blízkosti mora, Kavarna

Kavarna, Bulharsko – ID 6862
39,000 €
Plocha 3000 m2
Dispozícia 3+kk
More 5 000 m
Stav K nastěhovanie
Obdobie Celoročne

Ponúkame vám kúpu dvoch domov na rekonštrukciu za cenu pozemku. Domy sa nachádzajú v obci Gorun, 4 km od mesta Šabla a asi 5 minút jazdy od pláže. Na pozemku sa nachádzajú dva domy na celkovú rekonštrukciu jeden o výmere 40m2 s garážou a druhý o výmere 80m2 a 3 izbami, čiastočne podpivničený. Na udržiavanom pozemku s rozlohou 3000 m2 je elektrina a obecná voda, odpad je riešený septikom. Pozemok je čiastočne oplotený a má dobrú prístupovú cestu z dvoch strán. Je tu veľký potenciál pre všetkých pestovateľov ovocia a zeleniny alebo chov hospodárskych zvierat a včiel.

Gorun je pokojná obec, 4 km od mesta Sabla a 13 km od mesta Kavarna. Žije tu približne 80 stálych obyvateľov a niekoľko rodín cudzincov. Obec leží na hlavnej ceste do Rumunska, takže cesta je vo veľmi dobrom stave.

Šabla sa nachádza v blízkosti mesta Kavarna, 83 km od Varny a 24 km od bulharsko-rumunskej hranice. Šabla má približne 4200 obyvateľov.

V meste je všetka občianska vybavenosť - škola, škôlka, obchody, reštaurácie.

V meste sa nachádzajú jedny z najkrajších divokých piesočnatých pláží, ktoré sa tiahnu od Šably až po rumunské hranice. Je tiež známe prvým objaveným ropným poľom v Bulharsku.

Mys Šabla je najvýchodnejším geografickým bodom Bulharska. Nachádza sa tu aj najstarší maják na Balkáne.

Pre milovníkov podmorskej turistiky je zaujímavé, že v mori okolo Šably sa nachádza množstvo potopených vojenských plavidiel vrátane ponoriek z druhej svetovej vojny.

V regióne Šabla sa nachádzajú aj dve chránené oblasti:

Šabľanské jazero, ktoré sa nachádza hneď pri pobreží, je nádherným miestom pre turistov a milovníkov rybolovu.

Šabla Tuzla sa nachádza neďaleko jazera. Je to lagúnové jazero, ktorého dno je bohaté na sírovodíkové bahno používané na bahennú terapiu.

V blízkosti sa nachádzajú skutočné perly severného pobrežia, ako sú mys Kaliakra, Tyulenovo, Balčik, Rusalka, , Bolata, Topola a mnohé ďalšie. V Šable a jej okolí žije veľa cudzincov vrátane mnohých Čechov.

Mesto Kavarna je pobrežné mesto v Bulharsku a nachádza sa na skalnatom pobreží v severnej časti bulharského pobrežia Čierneho mora. Počet obyvateľov sa pohybuje okolo 12 000. Kavarna je známa ako "hlavné mesto rocku v Bulharsku", pretože každé leto sa tu na jednom pódiu stretávajú svetoznáme rockové skupiny. V Historickom múzeu v Kavarne sa nachádzajú nálezy z 5.-6. storočia nášho letopočtu. Vystavené sú nálezy z tráckych kmeňov, ktoré obývali tento región, zo života Slovanov a Prabulharov. Je tu kompletná občianska vybavenosť, obchody, reštaurácie, školy, škôlky, kaviarne, nemocnice. Mesto sa môže pochváliť udržiavanou mestskou plážou. V blízkosti sa nachádzajú skutočné perly severného pobrežia, ako sú mys Kaliakra, Tyulenovo, Balčik, Rusalka, Šabľa, Bolata, Topola a mnohé ďalšie. V Kavarne a jej okolí žije veľa cudzincov vrátane mnohých Čechov. V okolí Kavarny sa nachádzajú aj skaly, z ktorých je skutočne úchvatný výhľad na Čierne more. V okolí sa nachádza aj množstvo liečivých horúcich prameňov. Nachádzajú sa tu aj kúpele s liečivým bahnom, ktoré má preukázateľný účinok na pohybové ústrojenstvo.

Počet podlaží
1
Dispozícia
3+kk
Plocha
3000 m2
Pozemok
3000 m2
Úžitková plocha
120 m2
Garáž
Áno
Zastavaná plocha
120 m2
Parkovanie
Áno
Obchod
5 km
Lekár
6 km
Kaviareň
5 km
Reštaurácia
2 km
Bar
5 km
Škola/škôlka
5 km

Páči sa vám táto nehnuteľnosť?

Neváhajte nás kontaktovať

Zaujala vás táto nehnuteľnosť, ale stále si nie ste istí? Dohovorte si s nami schôdzku u nás v kancelárii a osobne s vami prejdeme všetky podrobnosti.

Bubenská 122/20
Praha 7 - Holešovice 170 00

Po-Pá: 8.00-17.00